Marzec 28 , 2018 slub uncategorized wesele

Współpraca z konsultantem ślubnym – ile to kosztuje?

 

Konsultant ślubny dla każdego.

W Polsce współpraca z  konsultantem ślubnym (wedding planner) jest wciąż mało popularna. Ile znacie Par, które korzystały z usług konsultanta? Pewni niewiele.

Powiem Wam, że ja też często słyszę pytania: A po co ktoś miałby płacić za zorganizowanie wesela skoro można to zrobić samemu? A co właściwie konsultant robi? A ile to kosztuje? I tysiące innych…

Z chęcią odpowiem na nie i pokażę Wam, że nie warto się bać kontaktu, zadawania pytań czy kosztów. Konsultant też człowiek!

Po co mi konsultant skoro możemy zorganizować wszystko sami?

Oczywiście, że wszystko możecie zorganizować sami i pewnie nawet na początku Was to cieszy. I świetnie! Jednak w pewnej chwili może Was dopaść etap mam dość – nadmiar pracy, obowiązków i  brak czasu nie pomagają w organizacji ślubu i wesela.

Wtedy nie jest za późno na rozpoczęcie współpracy z konsultantem ślubnym. Nikt nie powiedział, że konsultant musi zająć się weselem od A do Z. Po prostu będzie zajmował się sprawami, których nie zdążyliście załatwić  lub nie chcecie się zajmować.

I od tej pory będziecie jedynie podejmować decyzje w oparciu o SPRAWDZONE propozycje konsultanta, a on zajmie się umowami, BUDŻETEM, wyszukiwaniem podwykonawców, sprawdzaniem terminów i tak dalej.

Koniec z przekopywaniem internetu i tysiącem telefonów, żeby najpierw znaleźć a potem sprawdzić dostępność kilku Panów od autokaru dla gości!

 

Ile to kosztuje?

Wiem, że większość z Was chciałaby zobaczyć tutaj konkretną cenę, niestety nie jestem w stanie Wam jej podać. Z jednej banalnej przyczyny – każda współpraca ma inny zakres. Jeśli zdecydujecie się na pomoc konsultanta w jednym czy dwóch elemtenach, dla Was najtrudniejszych, przekonacie się, że cena usługi naprawdę nie jest wysoka i stać na nią większość.

A często jest tak, że jak Para Młoda zacznie współpracę z konsultantem od jednej usługi to decyduje się na kolejne. Tak krok po kroku też można.

Ponadto konsultanci ślubni często maja wypracowane rabaty z partnerami (ja też tak mam) i dzięki temu duża część wynagrodzenia konsultanta się zwraca.
Ja pracuję tak, że wszystkie rabaty przekazuję Wam, Młodym Parom. Czyli jeśli np. zespół kosztuje 5000zł, a konsultant ma rabat 500zł, to to 500zł jest wyłącznie Waszą oszczędnością, której bez współpracy z konsultantem nie mielibyście. Dzięki takiemu podejściu macie pewność, że pracujecie z najlepszymi partnerami, a nie z kimś kto zapłacił więcej konsultantowi.

 

Jak wybrać konsultanta ślubnego?

To jest bardzo ciekawe pytanie, ponieważ wedding planner to osoba, która z czasem staje się bardzo bliska Młodej Parze. I uważam, że w przypadku takich usług konieczne jest wzajemne „kliknięcie”.

Warto oczywiście sprawdzić referencje, doświadczenie, obejrzeć realizacje na stronie internetowej, a najlepiej po prostu zadzwonić i umówić na niezobowiązujące spotkanie.

Szukajcie lokalnych wedding plannerów, tak jak u nas w małoposce. Lokalni konsultanci znają lokalnych dostawców, wiedzą gdzie, z kim i kiedy omówić.

 

Co właściwie konsultant ślubny robi?

To jest bardzo szerokie pytanie. Bo robi wszystko to, co powinien, aby dzień ślubu i wesela był dla Młodej Pary niezapomniany. I nieważne w którym momencie rozpoczniecie współpracę, bo od tego momentu jest dla Was na 120%.

Jest kilka opcji współpracy:

 

  • Kompleksowa organizacja ślubu i wesela

Jestem do Waszej dyspozycji od pierwszych myśli o ślubie do ostatniego gościa na weselu. Przedstawiam Wam podwykcnawców z branży ślubnej, pomagam wybrać spośród nich najbardziej pasujących do całej uroczystości, w Waszym imieniu negocjuję najlepsze warunki współpracy, pilnuję określonego budżetu, ustalam harmonogram przygotowań, a także scenariusz dnia ślubu i wesela. Pomagam przy wyborze sukni ślubnej, prezentach dla rodziców, czy usadowieniu gości, a po weselu –w rozliczeniach z podwykonawcami. Zajmuję się każdym szczegółem, a Wy zamiast wykonywać setki telefonów, kontaktujecie się tylko ze mną.
W najważniejszym dla Was dniu zajmuję się wszystkimi detalami tak, abyście skupili się wyłącznie na sobie i czerpali radość z tych najwspanialszych chwil.
Po wszystkim pomogę Wam też rozliczyć się z podwykonawcami.

 

  • Częściowa organizacja ślubu i wesela

Jeśli macie część spraw już załatwionych, ale nagle utknęliście, lub nie wiecie co będzie najlepszym rozwiązaniem, zapraszam.

Możemy też pochylić się wyłącznie nad wybranymi elementami, których Wam brakuje lub nie macie na nie jeszcze pomysłu (spójrz niżej w czym możemy Ci pomóc).

 

  • Koordynacja dnia ślubu

Macie już wszystko przemyślane i sami zajęliście się przygotowanie ślubu i wesela, ale brakuje Wam kogoś kto w dniu ślubu będzie dbał o wszystko. Ta oferta jest dla Was.

Przed wielkim dniem zapoznaję się ze wszystkimi szczegółami, omawiamy ostatnie elementy. W dniu ślubu koordynuję wszystkich podwykonawców, pilnuję opracowanego scenariusza, opanowuję momenty kryzysowe tak, aby każdy czuł się zaopiekowany, a Wy pewni, że wszystko jest pod kontrolą.

 

Czy jeśli mam już salę, fotografa i DJ to czy potrzebny mi konsultant?

Oczywiście! Przecież to jedynie 3 usługi, a gdzie cała reszta? Przed Wami tysiące wyborów i dat w  kalendarzu. Zaproszenia, papeteria, dekoracje sali, kwiaty, transport Pary młodej, transport gości, animacje dla dzieci, ubiór Pani i Pana Młodego (dodatki Pani Młodej!), makijaż, fryzjer, prezenty dla gości, rodziców…i tak dalej i tak dalej…. A do tego wszystkiego umowy, rozliczenia, transze, terminy, formalności…co tu dużo mówić mnóstwo pracy!

 

Usługa ekskluzywna?

W Polsce panuje przekonanie, że współpraca z konsultantem ślubnym to usługa dla wybranych, dla bogatych. A przecież przeciętne polskie wesele to koszt 30 – 70tyś zł. Czy nie wolelibyście, żeby te pieniądze były wydane w naprawdę najlepszy możliwy sposób?  Czy gdybyście mieli do remontu całe mieszkanie i taki budżet, to czy nie chcielibyście poprosić o pomoc eksperta, który wyciśnie ile się da z danego wnętrza?

 

Dla kogo konsultant ślubny?

Hmmm… dla każdego. Przełamujmy ten mit, że na konsultanta stać tylko ludzi z budżetem 100tyś zł. To nieprawda. Chętnie porozmawiam o Waszych marzeniach i możliwościach. Wystarczy tylko zadzwonić lub napisać maila. Zapraszam!

 

Jeśli macie inne pytania, piszcie w komentarzach.